WhatsApp
  • 0224 452 55 22
  • Bursa, /

0224 452 55 22

Sıfırı Atık Yönetimi

Sıfırı Atık Yönetimi

Sıfır Atık Politikası

Gold Majesty Hotel sıfır atık politikası, geri dönüştürme ve yeniden kullanma üzerine kurulu. Otel içinde stratejik olarak yerleştirilen geri dönüşüm kutularında toplanan atıklar, belirli periyotlar ile anlaşmalı firmalara gönderilerek atık üretimini minimuma indirmeye çalışıyoruz.

Restoran bölümü bulunan otellerde en çok atığın üretildiği bölüm mutfaktır. Bu çerçevede ürettiğimiz bitkisel atık yağları anlaşmalı olduğumuz biodizel yakıt üretim firmasına göndererek hem ürettiğimiz atık miktarını kontrol ediyor hem de bu atığın geri dönüştürülerek enerji olarak tekrar kullanılmasını sağlıyoruz.

Mutfak bölümümüzde üretilen yiyecek atıkları için geri dönüşüm firması arayışımız halen devam etmektedir. İlk kez ülkemizden çıkan fikir olan ‘atık yemeklerden sokak hayvanları için mama üretimi’ fabrikaları ülkemizin birçok şehrinde faaliyete geçmeye başlamış bulunmakta. Hizmet verdiğimiz Bursa bölgesi ve çevresinde bu faaliyette bulunan firmalar araştırılmaktadır. Anlaşma sağlamamız halinde hem yiyecek atık miktarını kontrol altında tutmak hem de sahipsiz sokak hayvanlarına mama desteği sağlamak 2023 yılı amaçlarımız arasındadır.    

Şampuan, saç kremi, lif gibi özellikle konaklama sektöründe fazlasıyla kullanılan plastik ambalajlı tek kullanım ürünler atık üretiminde ikinci sırada yer almaktadır. Bu ürünler içinden bir miktar kullanılsa bile hijyen için her misafirin arkasından yenilenmektedir. Bu plastik ambalajlar anlaşmalı olduğumuz geri dönüşüm firmasına gönderilmektedir. Tek kullanımlık ürünleri doğaya daha az zarar veren ambalajlarla tasarlayan firma arayışımız sürmektedir. Otelimizin uzun vadeli hedefleri arasında, plastik ambalaj atık miktarının azaltılarak sıfıra indirilmesi bulunmaktadır.

 

 

 

(Ek belgeler : Gold Majesty Hotel Çevre Dosyası)

Sıfırı Atık Yönetimi

NEDEN BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ ?

Ücretsiz Wifi

7/24 Ücretsiz İnternet

Servislerimiz

Oda Servisi, Kat Servisi.

Çevre Dostu Hotel

Hotelimiz Çevreye Duyarlıdır.

Size Özel Seçenekler

Misafirlerimize Özel Odalar.

MİSAFİRLERİMİZİ GÖRÜŞLERİ